Koszula męska slim czy regular

Jeszcze do niedawna wybór męskiej koszuli nie był zbyt dużym dylematem, a podczas doboru rozmiaru panowie podawali zwykle tylko rozmiar kołnierzyk. Teraz wybór męskiej koszuli jest większym dylematem. Pojawiły się bowiem modele slim i regular. Czym się one charakteryzują oraz na jakich męskich sylwetkach będą prezentowały się najlepiej?

Koszula męska slim

Koszule męskie eleganckie Dstreet.pl bardzo często opatrzone są na metce dodatkowo informacją, głoszącą na przykład, że to model slim. Czym się on charakteryzuje oraz na jakie męskie sylwetki jest dedykowany? Koszula męska slim to koszula taliowana – jest zatem skrojona w taki sposób, że dobrze dopasowuje się do męskiej sylwetki, podkreślając linę ramion i pleców, a także talię i brzuch. Model slim jest zatem idealne dla panów o zgrabnej i proporcjonalnej budowie – w takiej koszulach ich sylwetka wygląda perfekcyjnie. Tego typu eleganckie koszule w najlepiej wyglądają noszone wraz z formalnymi spodniami.

Koszula męska regular

Drugi sposób oznaczenia modelu to koszula regular. Ten model charakteryzuje się znacznie obszerniejszym krojem. Nie podkreśla sylwetki już w tak mocny sposób, nie zaznacza linii pleców i brzucha. Można powiedzieć, że to model wręcz maskujący zbyt duży brzuszek u pana. Tego typu koszule krojone są dla mężczyzn bardziej korpulentnych, posiadających tak zwany brzuszek. To również koszule dobre dla mężczyzn wyjątkowo mocno umięśnionych, którzy potrzebują bardziej obszernych ubrań. Oczywiście koszule regular można kupić w wydaniu eleganckim i formalnym, jak też jako codzienne koszule, na przykład w kratę lub inne kolorowe wzory.