Piżamy damskie na różne pory roku

Mimo, że domy i mieszkania posiadają ogrzewanie i w miarę możliwości można utrzymać w nich optymalną temperaturę przez cały rok, często podczas chłodnych, jesienny i mroźnych zimowych dni sięga się po modele z grubej bawełny lub froty.

Długie

Zestawy z szerokimi, długimi spodniami w drobny wzór, lekki top i narzutka z długim rękawem sprawdzą się właśnie na takie chłodne czasy, które sprawiają, że wieczorem najprzyjemniejszą perspektywą jest grzane wino i koc na kanapie przed telewizorem. Alternatywą może być długa koszula na ramiączkach i bawełniany szlafrok, który przykryje narażone na zimno ramiona.

Krótkie

Piżamy damskie w postaci sportowych lub romantycznych, niedługich zestawów są równie popularne. Krótkie spodenki z dodatkowym rozcięciem idącym po zewnętrznej linii w zestawie z lekkim topem i krótkim szlafrokiem mogą sprawdzić się z powodzeniem dla kobiet nie lubiących długich opcji. Sprawdzi się wtedy stosunkowo cienka tkanina, a może nią być tradycyjna bawełna lub nawet satyna wykończona na dole paskiem delikatnej koronki.

Pełne

Piżamy krótkie, typu kombinezon zyskują sobie coraz większe grono fanów, ale mogą być dosyć kłopotliwe w użytkowaniu. Są również amatorzy pełnych piżam, które przywodzą na myśl pajacyki dziecięce. I to w istocie jest właśnie to. Dosyć popularne frotowe lub polarowe piżamy imitujące zwierzęta mają spore grono zwolenników. Nie można odmówić im świetnej ochrony przed chłodem.