Botki na szpilce – jak o nie dbać?

Buty mogą posłużyć nam naprawdę wiele lat – szczególnie, jeśli są dobrej jakości i o nie dbamy tak, jak należy. Obuwie zadbane można też reklamować, gdy są jeszcze na gwarancji. Wtedy ich ewentualne wady nie wynikają z naszego użytkowania, a są błędem fabrycznym, podlegającym reklamacji. Damskie botki na szpilce – jak o nie dbać?

Kontrola stanu butów


Po każdym założeniu botków należy spojrzeć, czy coś się z nimi nie stało. Szpilka to wymagający typ obcasa. Łatwo jest ją zedrzeć, dlatego warto kontrolować sytuację. Wtedy będziemy mogli oddać buty do naprawy stosunkowo szybko, kiedy będzie się jeszcze dało coś z nimi zrobić! Istotne jest też wnętrze buta. Na to nie zwraca się takiej uwagi, bo tego nie widać, ale wymiana wkładek sprawi, że użytkowanie będzie wygodniejsze.

Konserwacja botków na szpilce


Istnieją podstawowe zasady konserwacji obuwia, które warto nie tylko znać, ale też stosować. Brudne buty najpierw czyścimy, a dopiero w następnym kroku pastujemy. Butów, które przemokły, lepiej nie suszyć na grzejniku czy kaloryferze. Opcja ta jest kusząca, bo to przyspiesza proces, ale może też niszczyć skórę czy zamsz.

Botki należy czyścić wilgotną szmatką bądź gąbeczką, nigdy nie rozpuszczalnikiem. Później najlepiej będzie je wysuszyć w temperaturze pokojowej, np. kładąc na ręczniku. Pastowanie powinno być ostatnią wykonaną przez nas czynnością. Botków na szpilce nigdy nie należy prać w pralce – to z całą pewnością je zniszczy.