Baleriny skórzane – uniwersalne obuwie na twoich stopach

Buty na nogach oprócz tego, że powinny być czyste, powinny również pasować do ubrań, które akurat mamy na sobie oraz zapewniać stopom komfort. Nie ma nic gorszego od ran powstających na piętach wskutek zbyt ciasnego lub nieprzewiewnego obuwia.

Dzisiaj możemy dowolnie przebierać w asortymencie sklepów obuwniczych, a poszukiwania zwieńczyć zakupem wygodnej pary. Na rynku dostępne są modele, za którymi kobiety wprost przepadają. Należą do nich m.in. baleriny damskie skórzane.

Fenomen balerinek

Ten rodzaj butów stał się popularny w latach 40. XX wieku. Ich pierwowzorem były baletki – obuwie sceniczne, w którym tańczyły baletnice. Swoje odrodzenie przeszły w latach 80., a przyczyniła się do tego sama księżna Diana. Na nowo zaczęły być doceniane przez płeć piękną.

Różne fasony

Bogactwo barw, kolorów, kształtów i tworzyw sprawia, że po prostu nie sposób nie posiadać chociaż jednego kompletu balerinek w swojej szafie.

Prosty kształt czyni je butami uniwersalnymi, odpowiednimi na każdą okazję. Lakierowana lub matowa powierzchnia, gładka lub ażurowa faktura, liczne zdobienia… Tak duży wybór pozwala zadowolić odmienne, kobiece gusta.

Dlaczego skóra?

Spędzanie całego dnia w butach, które nie przepuszczają powietrza, to prawdziwa katorga dla stóp. Nadmiernie się wtedy pocą, a podczas gorących dni na skórze mogą powstawać otarcia.

Stojąc przed półką sklepową z zamiarem kupna płaskiego, „oddychającego” obuwia, warto pomyśleć o balerinach skórzanych.

Naturalne tworzywo oznacza wentylację dla stóp, które przestają się pocić i ślizgać.