żółta kurtka Prosto

Zmienna moda i ponadczasowe ubrania

Dzisiejszy pęd za pieniądzem i materialistyczne podejście większej części społeczeństwa wymusza na nas dostosowywanie się do panujących trendów. Osoby, które nie będą przywiązywały wagi do swojego wyglądu zewnętrznego mogą spotkać się z ostracyzmem, a nawet wykluczeniem. Niektóre grupy osób nie przejmują się jednak opiniami innych ludzi, kierujących się nierzadko zazdrością i zawiścią.

Moda nie lubi gwałtownych zmian, w szczególności w grupach subkulturowych

W grupach subkulturowych panuje pewna etykieta, sposób ubierania się i zachowania. W przypadku ubioru streetwearowego czy hip-hopowego będzie to subkultura związana z tym drugim pojęciem, łączącym w sobie zamiłowanie do słuchania muzyki rapowej i prowadzenia pewnego luźnego, „osiedlowego” stylu życia. Przynależność do danej subkultury wymusza niejako zastosowanie się do pewnych wzorców, etykiety, związanej z odpowiednim stylem ubierania się. Stąd też w sklepach z ubraniami przeznaczonymi dla stosunkowo wąskiej grupy docelowej moda niewiele się zmienia.

Ponadczasowy sposób na garderobę

Niektóre elementy garderoby pozostają w zasadzie nietknięte zależnościami modowymi, czego przykładem może być chociażby kurtka zimowa Prosto z BraggaShop czy t-shirty spod znaku Levi’s. Te i wiele innych firm wypracowały pewną markę, która przyciąga odbiorców zainteresowanych rozpoznawalnością firmy i korzyściami wynikającymi z posiadania określonego logotypu „na piersi”.