damska kurtka bomberka

Kurtka bomberka damska – dobieramy do sylwetki

Kurtka bomberka damska powinna znaleźć się w szafie każdej kobiety? No nie do końca. To prawdziwy hit ostatnich lat i jest naprawdę uniwersalna, ale nie do każdego typu sylwetki się sprawdzi. Dowiedz się, jak dobrać damską bomberkę.

Kurtki bomberki damskie a sylwetka

Kurtkę bomberkę damską (męską zresztą też) można znaleźć w wielu sklepach odzieżowych. Jest to bardzo popularny element garderoby, cieszy się uznanie zwłaszcza ze względu na swój luźny krój, wygodę no i oczywiście uniwersalność.

Kurtka jest bardzo charakterystyczna – ma charakterystyczne ściągacze i stójkę zamiast kołnierzyka.

Jej krój sprawia, że uwaga skupia się na ramionach. Dlatego właśnie nie jest to najlepsze rozwiązanie dla dziewczyn, które mają figurę jabłka lub odwróconego trójkąta. Obfitsza góra i szersze ramiona nie idą w parze z takim krojem.

Kurtka bomberka w codziennych stylizacjach

Nie oznacza to jednak, że bluza bomberka nie może znaleźć się w szafie dziewczyny plus size! Wręcz przeciwnie, to świetny pomysł, pod warunkiem jednak, że masz figurę gruszki lub klepsydry.

Bomberki mają na celu wyrównywać wąskie ramiona, dlatego najczęściej nosi się je z legginsami lub innymi wąskimi spodniami.

Dziewczyny o większych rozmiarach dobrze będą wyglądać w nich w połączeniu z ołówkową spódnicą – oczywiście taką o casualowym charakterze, sportową lub dresową.

Do takiej stylizacji idealnie pasują trampki – luz, wygoda, komfort.