Jak nosić botki na szpilce, by sylwetka wyglądała nienagannie?

Botki na szpilce to idealny zamiennik dla czółenek, gdy kobieta chce wyglądać elegancko i nienagannie. Nie są to jednak buty łatwe do noszenia. Na co zwrócić uwagę, by nie skracać sylwetki? 

Damskie botki na szpilkach kończą się na kostce lub lekko nad kostką, całkowicie ją zakrywając. Jest to trochę niebezpieczne zakończenie, gdyż może skracać łydkę, która będzie wyglądała na bardziej masywną. 

Chcąc zrównoważyć wysokość buta warto postawić na spodnie, które mają długość 7/8. Dzięki takiemu zestawieniu noga odzyska smukłość. Warto również wybierać botki, które mają długie noski, co pozwoli wydłużyć sylwetkę. 

Botki ożywią tradycyjną stylizację z klasycznymi granatowymi dżinsami. Dobierając do nich gruby sweter oraz prosty płaszcz uzyskamy idealną stylizację na wiosnę oraz jesień. Zamieniając sweter na koszulową bluzkę, a płaszcz na ramoneskę skomponujemy stylizację na cieplejsze dni. W takiej stylizacji warto postawić na botki z odkrytymi palcami, a stylizacje uzupełnić torebka na łańcuszku. 

Wybierając spódnicę do botków, należy zwrócić uwagę, by kończyła się przed kolanem lub tuż za. Kobiety wysokie oraz smukłe mogą pozwolić sobie na założenie spódnicy midi, która kończy się w połowie łydki. Wybierając botki w kolorze rajstop optycznie można wydłużyć nogę i zrównoważyć długość spódnicy.  

Do stylizacji monochromatycznej można wybrać buty w ciekawym, kontrastującym kolorze. Są one wtedy niebanalnym elementem stylizacji, który jest w niej najważniejszy. Czarne buty dopasowane do czarnych spodni sprawią, że sylwetka wydłuży się i stanie się bardziej smukła.