Ciekawostki o Vansach

męskie vansyIstnieje kilka marek odzieżowych, które już od kilkudziesięciu lat bez przerwy utrzymują się w ścisłej czołówce i są bardzo cenione przez miłośników mody na całym świecie. Wśród nich zasłużone miejsce ma firma Vans, producent obuwia sportowego, które na początku kierowane było wyłącznie do osób uprawiających sporty deskorolkowe. Buty skate Vans to jednak obecnie także element codziennej garderoby, a nie tylko część ubioru sportowego. Czym wyróżniają się Vansy na tle innych marek?

Ciekawa historia butów

Każdy kto zastanawia się nad zakupem butów Vans, powinien zapoznać się z historią powstania marki, która sięga aż 1966 roku. To właśnie wtedy pierwsza para kultowego obuwia opuściła taśmę produkcyjną i „zawładnęła” światem mody młodzieżowej. Markę Vans stworzył Paul Van Doren. W wieku czternastu lat rzucił on szkołę. Aby zapewnić sobie pieniądze na utrzymanie, zatrudnił się w jednej z kalifornijskich fabryk obuwia. W tamtym czasie intensywnie jeździł konno i poświęcał tej pasji cały wolny czas. Fabryk obuwia zdawała się nie być jego powołaniem. Jednak po kilkunastu latach pracy w tym miejscu, w wieku trzydziestu czterech lat – został jej prezesem.

Oryginalny design

Vans obuwie jest bardzo wygodne i stabilne. Ich design jest jednak najsilniejszą stroną – prosty, bez zbędnych ozdób i udziwnień. Współcześnie buty skate Vans dostępne są w wielu modelach, ale łączy je jedna linia projektowa. Można je kupić w wielu kolorach. Popularny jest także charakterystyczne zdobienie przypominające szachownicę.