Ciekawe modele butów damskich na wiosnę

Każdego roku wiosną w sklepach pojawiają się nowe modele butów. Kobiety mają czasami problem z wyborem jednej czy dwóch potrzebnych par, trudno im podjąć ostateczną decyzję. Poniżej kilka podpowiedzi oraz inspiracji zakupowych dotyczących tego, jakie buty warto kupić sobie na wiosnę.

Ciekawe modele butów damskich na wiosnę

Kobiety preferujące sportowe obuwie powinny wprowadzić do swojej szafy tenisówki damskie. Są one uniwersalne, świetnie prezentują się i do sportowych ubrań, jak i do dziewczęcych sukienek i spódnic. Odświeżają i odmładzają każdą panią, pasują bez względu na wiek. Najbardziej klasyczne są białe trampki damskie marki Converse. To ponadczasowy model, który od kilku lat wrócił do łask i cieszy się bardzo dużą popularnością.

Buty do pracy

Kobiety preferujące sportowe buty do pracy, poza parą białych trampek opisanych wyżej, powinny zaopatrzyć się również w mokasyny. Mokasyny to idealne buty dla osób lubiących wygodę, jednak nadające się również do trochę bardziej eleganckich stylizacji. Zwykle są wykonane z naturalnych materiałów, są zatem przewiewne a stopa w nich ma komfort termiczny. Świetnie prezentują się również noszone do pracy, bo są trochę bardziej zabudowane, wyglądają odpowiednio nawet do biura.

Sportowe buty do biegania

Jeżeli ktoś pragnie rozpocząć swoją przygodę ze sportem, warto by kupił sobie również wygodne buty do biegania lub jazdy na rowerze. Nie do końca nadają się do tego tenisówki czy mokasyny, ważna jest bowiem aby stopa była w nich bezpieczna również na wysokości kostki. Buty powinny ją odpowiednio chronić tak by podczas uprawiania sportu nie doszło do kontuzji. Zatem para klasycznych adidasów przyda się każdej kobiecie.