chłopak w bluzie

Bluza męska – czym należy kierować się podczas jej wyboru i zakupu?

Bluza męska to bardzo popularny i niemal obowiązkowy element każdej szafy. Męska bluza ma bowiem wiele zalet i może być z powodzeniem wykorzystywana podczas tworzenia stylizacji codziennych, sportowych oraz nawet tych bardziej oficjalnych. Wynika to bowiem z bardzo szerokiej oferty dostępnych na rynku modeli, które różnią się między innymi swoim fasonem, odcieniem, ewentualnymi aplikacjami, fakturą materiału czy rodzajem zapięcia.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru i zakupu bluzy?

Jak wspomniano powyżej, bluza męska to element garderoby, który może być zróżnicowany w zakresie materiału czy fasonu. Warto zatem podczas wyboru konkretnego produktu zwracać uwagę na rodzaj tkaniny oraz dopasowane kroju do typu sylwetki.

Bluza męska – rodzaj tkaniny, z której została wykonana

Materiał, z którego została wykonana bluza męska wpływa między innymi na jej trwałość oraz komfort noszenia. Wobec tego, tkanina powinna bardzo przyjemna w dotyku. Ponadto, powinna ona zapewniać skórze możliwość oddychania. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem są bluzy męskie i bluzy młodzieżowe wykonane z bawełny.

bluza młodzieżowa szara

Są one dość odporne na uszkodzenia, w tym na przykład rozerwanie, a a przy tym miękkie i przyjemne dla ciała. Aby męska bluza była bardziej elastyczna i lepiej dopasowywała się do kształtu sylwetki powinna ona zawierać niewielką ilość włókien syntetycznych. Nie pogarszają one właściwości bawełny, a w dodatku wpływają na jeszcze wyższy komfort noszenia bluzy. Podczas wybory konkretnego produktu warto również zwracać uwagę na grubość bluzy oraz jakość szwów, która przyczynia się do zwiększenia trwałości bluzy.      

Bluza męska – wybór odpowiedniego fasonu

Podobnie jak w przypadku odzieży damskiej, mężczyźni również powinni zwracać uwagę na fason oferowanych w sprzedaży ubrań. Warto bowiem pamiętać o tym, że pewne kroje zarezerwowane są dla danego typu sylwetki. I tak na przykład, dość obcisłe bluzy polecane są dla panów o nienagannej i muskularnej sylwetce, podczas gdy mężczyźni szczupli powinni dążyć do optycznego poszerzenia ramion i wybierać modele bardziej swobodne, rozpinane i z kapturem.    

Bluza męska – wybór twarzowego koloru

Bluzy młodzieżowe i męskie dostępne są w wielu kolorach. Podczas ich wyboru należy jednak pamiętać o tym, że jasne kolory optycznie powiększają sylwetkę, natomiast ciemne ja wyszczuplają. Ponadto, kolor bluzy powinien korzystnie wpływać na koloryt skóry oraz może podkreślać głębię koloru oczu.