Wygodne czółenka – czy to możliwe?

Kobiety uwielbiają buty na obcasach, choć chodzenie w takim obuwiu wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać. Oczywiście można nauczyć się chodzenia na obcasach i warto to robić, jeśli planujemy wkładać takie obuwie. Czy istnieją czółenka damskie na obcasie, które są wygodne? Jak kupić takie obuwie?

Dobre buty na obcasie to skarb i wcale nie jest prawdą, że czółenka damskie na obcasie są niewygodne i trzeba je wkładać wyłącznie na specjalnej okazje. Tajemnica tkwi w umiejscowieniu obcasa, jeśli znajduje się on dokładnie pośrodku pięty, to buty są wygodne w użytkowaniu. Kolejna istotna sprawa to rozmiar, mimo, że to dość oczywista kwestia, to nie zawsze jesteśmy w stanie dopasować obuwie idealnie do naszych stóp. W tym wypadku nawet pół rozmiaru robi różnicę.

błyszczące czółenka

Wiele kobiet popełnia błąd decydując się na zakup czółenek na ostatnią chwilę przed ważną imprezą. Najlepiej, żeby byty były już rozchodzone. Jak kupimy buty z dużym wyprzedzeniem, to będzie można mieć pewność, że przetańczymy w nich całą noc bez otarć i odcisków.

Jeżeli chodzi o cenę obuwia, to skórzane czółenka damskie kosztują od 200-1000 złotych. Dlaczego warto wybierać modele ze skóry naturalnej? Ponieważ taki materiał doskonale współgra ze stopami, przygotowuje się do nich kształtu, poza tym skóra dobrze odprowadza wilgoć, co też jest bardzo ważne.

Ostatnie rzecz to wkładki do butów, warto się w nie zaopatrzyć, gdyż znacznie podnoszą komfort chodzenia. Dobrze sprawdzą się wkładki skórzane albo żelowe, dobrym rozwiązaniem są także zapiętki. Czółenka to obuwie ponadczasowe, także bez problemu można znaleźć je w sklepach.