Właściwości butów Crocs

Choć przez niektórych produkty marki Crocs nazywane są najbrzydszym obuwiem świata, nie można im odmówić kilku niesamowitych właściwości. Coś w końcu musiało sprawić, że ludzie z całego świata tak bardzo upodobali sobie właśnie ten typ butów.

Dobra wentylacja

Większość butów sportowych zapewnia swoim użytkownikom bardzo dobrą wentylację. Podobnie jest w tym przypadku, ponieważ każdy wyrób popularnej marki posiada specjalne otwory wentylacyjne, które znajdują się dosłownie na całej powierzchni obuwia. To dzięki nim stopy mogą spokojnie oddychać i nie przepacają się nawet podczas upalnych i słonecznych dni. Najlepiej sprawdzają się więc w trakcie lata oraz ciepłej wiosny.

Dobra amotryzacja

Zazwyczaj te najmodniejsze i najlepiej prezentujące się buty są na tyle sztywne, że stopa w nich bardzo szybko się męczy. Buty Crocs potrafią jednak absorbować większe i mniejsze wstrząsy, do których zawsze dochodzi podczas stawiania nóg na twardszym podłożu. W efekcie nogi, kręgosłup oraz kolana nie zostają zbyt mocno obciążone, a człowiek może dłużej cieszyć się dobrą sprawnością.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Higiena

Zwykłe klapki zazwyczaj wykonuje się ze sztucznych i niezbyt przyjaznych skórze materiałów, przez co stopy w nich szybko się pocą, co może doprowadzić do powstania wilgoci i nieprzyjemnego zapachu. Klapki crocs wykonuje się jednak ze specjalistycznej pianki o właściwościach antybakteryjnych i antygrzybicznych. Będzie ona idealnym wyborem dla osób, które mają problemy z nadmiernym poceniem się w trakcie lata. Jeśli zaczną one wybierać dla siebie bardziej specjalistyczne obuwie, na pewno poczują się komfortowo.