torebki na łańcuszku

Torebki na łańcuszku – stylowe i ponadczasowe gadżety na każdą okazję

Torebka jest niezbędnym akcesorium każdej kobiety służący do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy. Dlatego panie pragną, by były one eleganckie i rzucające się w oczy. Jednym z tego typu elementów outfitu są torebki na łańcuszku. Zwykle wybierają je kobiety chcące prezentować się stylowo, lecz nie kiczowato. To bardzo praktyczny i uniwersalny gadżet wpisujący się w większość trendów, który w modowym świecie już dawno osiągnął status ponadczasowego dodatku.

Jakie łańcuszki można spotkać przy torebkach?

torebki na łańcuszku

Torebki na łańcuszku powinny być projektowane z zachowaniem dobrego smaku, tak aby metalowy dodatek ich nie zdominował. Z tego powodu zwykle dodaje się do nich cienkie łańcuszki, które sprawiają, ze nawet masywniejsze torby wydają się być lekkie i zgrabne. Pod względem kolorystycznym najczęściej wybieranymi przez producentów łańcuszkami są modele: 

  • złote, 
  • srebrne,
  • matowe,
  • szylkretowe,
  • połyskujące,
  • matowe.

Warto zaznaczyć, że łańcuszek nie jest wyłącznie elementem wykończenia torebki, który pozwala na założenie jej na ramię, lecz może być także dekoracją, nadającą całości sznytu. Dlatego nie zawsze całkowicie zastępuje skórzany pasek. Czasem bywa wpleciony w inny materiał lub dopięty do torebki jako samodzielna ozdoba.

Torebki na łańcuszku – jaki model wybrać?

Torebki na łańcuszku pasują do prawie każdej stylizacji. Eleganckie, czarne torby wzorowane na kopertówki warto zabierać z sobą na wyjątkowe okazje. Dodadzą szyku sukience, garsonce czy damskiemu garniturowi. W tym przypadku najlepszym wyborem będą klasyczne skórzane modele ze złotym łańcuszkiem. Natomiast do codziennych, casualowych ubiorów sprawdzą się torebki w jasnych barwach: bieli, beżu czy różach. Są to uniwersalne kolory, które pasują zarówno do zimowych płaszczy, jak i zwiewnych letnich sukienek. Kobiety chcące wyróżnić się powinny zdecydować się na torebki w żywych barwach np. czerwieni czy pomarańczy. A dla pań chcących zaznać odrobiny szaleństwa na co dzień, świetnym wyborem będą modele w motywy zwierzęce np. panterkę.