Po czym poznać dobre buty?

Porządne buty są najlepszą wizytówką każdego człowieka, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości modele i pamiętać o ich systematycznej pielęgnacji. Niestety nawet najlepsze buty nie będą prezentować się zbyt okazale, gdy nie będzie się o nie dbać.

Po czym poznać dobre buty?

Markowe obuwie iceberg nie powinno posiadać widocznych znaków klejenia. Godne uwagi są modele w których zastosowano ramowe szycie. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że klej ma negatywny wpływ na oddychalność skóry, dlatego też warto stawiać na buty, które są jego całkowicie pozbawione.

Jaka podeszwa zewnętrza i wewnętrzna?

W wysokiej jakości butach stosuje się jedynie podeszwy zewnętrze wykonane ze skóry, dzięki czemu mogą pochwalić się one wysoką odpornością na zużycie. W naturalnej skórze stopa może także swobodnie oddychać, a co najważniejsze fason buta na dłużej zachowa swoją pierwotną formę. Jeżeli chodzi o podeszwy wewnętrzne, to one również powinny być wykonane ze skóry. Godne uwagi są buty, które od spodu mają wyłożoną warstwę korka, dzięki której można utrzymać stałą temperaturę przy każdej pogodzie.

Jak rozpoznać dobre buty?

Osoby, które nie mają zielonego pojęcia na jakie elementy zwracać uwagę przy zakupie nowych butów, powinny zdać się na markę i opinię innych użytkowników. Czołowi producenci na rynku mogą zaproponować solidne i wytrzymałe buty iceberg, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie. Warto rozglądać się za tymi modelami, na które udzielana jest przynajmniej 2 letnia gwarancja producenta.