modne okulary na lato

Modne okulary na sezon 2020

Okulary przeciwsłoneczne to obecnie niezbędny gadżet dla każdego. Nie tylko są dopełnieniem stylizacji, ale przede wszystkim chronią oczy przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych.

Jak wybrać okulary słoneczne?


Dobrze dobrane okulary słoneczne muszą pasować do kształtu twarzy, podkreślają jej regularne rysy lub maskują pewne mankamenty. Wobec dużej oferty na rynku z wyborem odpowiednich oprawek nie powinno być większych problemów.

Drugim elementem, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę są soczewki. Oczywiście można wybrać dowolny kolor i ma on znaczenie tylko stylizacyjne. Znacznie ważniejsze są filtry UV, które chronią wzrok przed promieniowaniem słonecznym. W tym przypadku koniecznie trzeba postawić na okulary markowe z atestami. Te kupowane na bazarach mogą modnie wyglądać, ale nie ochronią oczu.
Modne okulary na lato 2020

W zasadzie można powiedzieć, że podczas nadchodzącego lata będą modne wszystkie typy okularów, od tych małych, po te bardzo duże zasłaniające prawie całą twarz. Wybór jest naprawdę bardzo ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie.
Zdecydowanie w nadchodzącym sezonie letnim będą dominować trzy modele okularów:

• oversize,
• w stylu Matrix,
• kocie oczka.

Okulary oversize Deezee charakteryzują się dużymi soczewkami, które zakrywają większą część twarzy. Mogą mieć bardzo różny kształt od klasycznego prostokąta po okulary przypominające narciarskie gogle. Nowością są okulary o nietypowych kształtach trapezu, a nawet pięciokąta.

Podobnie jak w zeszłym sezonie będą modne okulary przeciwsłoneczne w stylu Matrix. Niewielkie o kwadratowym lub owalnym kształcie nadają twarzy tajemniczy wygląd.

Kocie oczka to okulary przeciwsłoneczne damskie nawiązujące stylistyką do lat 60-tych. Charakterystyczny kształt dodaje twarzy seksapilu.