Majtki ciążowe – podaruj sobie komfort w czasie ciąży

Ciało kobiety w czasie ciąży ulega diametralnym zmianom, które wykraczają poza tak oczywiste wizualne przemiany, jak rosnący brzuch czy powiększające się piersi. Odpowiedzią na szczególne potrzeby ciężarnych jest odzież zaprojektowana z myślą o ciele zmieniającym się w czasie ciąży i połogu. Wyjątku nie stanowi bielizna, której modele dedykowane ciężarnym również wyróżniają się specyficznymi krojami i elementami opracowanymi z dbałością o komfort przyszłej mamy. Dla wygody, dobrego samopoczucia i zdrowia okolic intymnych warto zainwestować w wysokiej jakości majtki ciążowe o specjalnym, odpowiednio dobranym kroju.

Dopasowanie bielizny do zmieniającego się ciała

W zależności od preferencji przyszłej mamy, majtki ciążowe mogą delikatnie podtrzymywać rosnący brzuch lub zapewniać mu maksimum swobody, kończąc się poniżej. Niezależnie od stopnia zabudowania bielizny, figi zaprojektowane z myślą o zmieniającym się ciele ciężarnej powinny łagodnie otulać brzuch i podbrzusze. Fasony tego rodzaju bielizny cechuje specyficzne ułożenie delikatnych gumek, opracowane w taki sposób, by nie uciskać ciążowych krągłości. Warto także zaznaczyć, że nowoczesne modele majtek ciążowych, oprócz praktyczności i wygody, cechują walory wizualne – przyszła mama może z powodzeniem korzystać z pięknej i jednocześnie funkcjonalnej bielizny.

Troska o wrażliwą skórę i strefy intymne

Również skóra kobiety w czasie ciąży ma szczególne potrzeby – staje się przede wszystkim delikatniejsza i bardziej podatna na podrażnienia. Odpowiednia bielizna ciążowa powinna być wykonana z delikatnego materiału łagodnie dopasowującego się do ciała. Dla osób, których skóra okazuje się w tym szczególnym czasie wyjątkowo wrażliwa, polecane są majtki bezszwowe, zapewniające dodatkową ochronę przed powstawaniem bolesnych otarć. Również szczególnej troski wymagają okolice intymne ciężarnej, bardziej niż zwykle podatne na wszelkiego rodzaju podrażnienia i infekcje. Bielizna wykonana z wysokiej jakości bawełny będzie optymalnie miękka i przyjemna w dotyku oraz zapewni korzystną przewiewność w kobiecych strefach intymnych.