szorty męskie jeansowe

Jakie krótkie spodenki na lato dla mężczyzn?

Zbliża się lato, więc to dobra pora na odświeżenie swojej garderoby i kupno nowych szortów męskich, aby dobrze prezentować się wizualnie. Jest kilka ważnych aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę przy ich doborze, gdyż nieodpowiedni krój spodenek w stosunku do naszej postury może sprawić, że nasza sylwetka nie będzie wyglądać tak, jak powinna.

Jaka długość?

Długość spodenek męskich na lato powinna kończyć się przed kolanem. Wybór rybaczek sprawi, że wizualnie nogi będą wydawać się krótsze, co może negatywnie wpłynąć na proporcje naszej sylwetki. Dodatkowo rodzaj ten kojarzy się raczej z dawniejszymi czasami, moda na nie już dawno minęła i rzadko można spotkać kogoś w takich spodenkach.

Szorty męskie, które kończą się w połowie uda także nie będą optymalnym rozwiązaniem dla miejskich stylizacji. Dobrym wyborem będą wyłącznie w przypadku wybrania się na plażę, lecz w codziennych warunkach sprawia się wrażenie bycia dziecinnym.

Najmodniejsze kolory

Warto decydować się na klasyczne kolory, gdyż łatwiej można dopasować je z innymi częściami garderoby. Odpowiednim wyborem będą czarne, kremowe lub standardowe jeansowe. W przypadku jaskrawych kolorów można narazić się na przesadne wyróżnianie z tłumu. Warto pamiętać, że krótkie spodenki są nieformalnym elementem garderoby, toteż czasami warto pokusić się o nieco bardziej szalone wzory.

Z czym łączyć?

Szorty męskie tego typu dobrze prezentują się ze zwykłymi koszulkami polo lub klasycznymi t-shirtami. Ciekawym wyborem również będą koszule lniane. Przy doborze stylizacji warto kierować się własnymi preferencjami. Fakt, że dany krój spodenek męskich wyszedł już z mody, nie oznacza, że kategorycznie nie można ich kupować.