Jak wybrać swój pierwszy kombinezon damski?

Garderoba każdej kobiety nabiera z czasem wręcz ogromnych rozmiarów, gdyż powinny się znaleźć w niej stroje i dodatki na różne okazje, zarówno te bardziej oficjalne jak i zupełnie nieformalne. Jednym z rodzajów ubioru, który ma rozmaite oblicza i jest niezwykle uniwersalny, jest kombinezon.

Jednak jak wybrać kombinezon damski, kupując go po raz pierwszy i czym się kierować, by był on odpowiedni?

Kombinezon damski – typ stroju na każdą okazję

Kombinezon damski to typ stroju, który jest niezbędny w garderobie kobiet, chociaż popularny jest w Polsce dopiero od kilku lat. Nie oznacza to jednak, że jest to całkowita nowość, gdyż kombinezony damskie pojawiły się już w latach XX wielu, jednak wraz z nastaniem wojny popadły w zapomnienie jako elegancki strój, a powróciły dopiero po upływie dziesięcioleci.

Ponieważ jego noszenie jest w Polce modne od stosunkowo niedawna, wiele pań ma problem z tym, jak wybrać kombinezon damski z tak wielu różnorodnych modeli jak w tym miejscu – https://intimiti.pl/kombinezony-damskie po raz pierwszy tak, by był on jak najbardziej odpowiedni.

Planując zakup tego ubioru, warto przede wszystkim zdecydować się, czy będzie on noszony w sytuacjach formalnych, czy preferowany, stylem jest jednak ten casualowy. Różne modele kombinezonu mają często inne przeznaczenie i charakteryzują się różnym stopniem elegancji, jednak część modeli może być użyta w obu przypadkach, w zależności od innych elementów ubioru, takich jak buty czy torebka, a także paski i biżuteria.

Materiał i kolor – sposób na wyróżnienie się

Planując zakup tego ubioru, trzeba przede wszystkim określić, jaki materiał ma być w nim użyty i jaki kolor się preferuje.

Do kombinezonów damskich używa się bardzo wielu materiałów, w zależności od ich przeznaczenia i tego, w jaki sposób noszące je panie chcą akcentować swoją sylwetkę i jakie posiadają mankamenty.

Dostępne są więc modele, które uszyte są z materiałów sztywnych, ściśle przylegających do ciała, które przeznaczone są na okazje wysoce oficjalne, jak i modele bardzo lekkie i fantazyjne. Odważne panie mogą nawet pokusić się o wybór modelu skórzanego.

Co do koloru, planując zakup formalnego kombinezonu, nie powinno się wybierać takiego, który ma wzory lub zawiera wiele kolorów. W tym przypadku kombinezon powinien być ciemny, chociaż oczywiście niekoniecznie czarny, a do tego powinien być jednolitej barwy. 

Kombinezon casualowy może być z kolei o wiele odważniejszy i zachwycać feerią kolorów i wzorów, często bardzo jaskrawych, jednak nie w każdym przypadku są one zalecane, lecz to zależy bardziej od figury i wzrostu.

Kombinezon damski a ciało 

Kobiety wysokie mogą zakupić kombinezon damski wykonany z lekkiego, zwiewnego materiału, który będzie do tego wzorzysty. W takim ubiorze wyglądać będą doskonale, oszałamiając wręcz otoczenie tajemniczością i lekkością. W  ich przypadku wskazane są też modele wzorzyste, a zastosowane wzory ogranicza tylko ich kreatywność.

Kombinezon damski dla kobiety filigranowej powinien być za to przylegający do ciała i pozbawiony wzorów, w szczególności linii. Dobrze jest też, by jego nogawki były krótkie.

Posiadaczka dowolnej figury i wzrostu musi jednak posiadać pasek do kombinezonu, który podkreśli wcięcie w talii. U kobiet, u których jest ono bardzo wyraźne, wzmocni on zdecydowanie efekt wcięcia i mocno je zaakcentuje. U kobiet, u których to wcięcie nie występuje, stworzy on natomiast optyczną iluzję jego posiadania.

Kobiety, które posiadają typ figury charakteryzujący się szerszymi biodrami i wąskimi ramionami, a przy tym niewielkimi piersiami, powinny wybrać modele akcentujące linię ramion, co możliwe jest na wiele sposobów.

Kobiety szczupłe z szerokimi ramionami i wąską talią będą za to szczególnie zachwycone wyborem, jaki przed sobą mają, gdyż najbardziej eleganckie modele są często przeznaczone właśnie dla posiadaczek tego typu figury.

Kombinezon damski, chociaż jest trendem nowym, wpisał się już do klasyki, a wiele czuje, że ich garderoba jest wysoce niekompletna bez tego ubioru. Jest on nie tylko uniwersalny, dając też możliwość wyróżnienia się, ale także daje on ogromną radość eksperymentowania z rozmaitymi dodatkami, które potrafią całkowicie zmienić jego charakter.