Jak wybrać perfekcyjne spodnie damskie?

Kobiety, które poszukują modnych spodni damskich zwykle marzą o tym, aby były wygodne, a jednocześnie podkreślały atuty sylwetki. Dobrze dobrany model może zdziałać cuda. Modelujące jeansy będą strzałem w dziesiątkę dla pań, które posiadają drobne mankamenty do zatuszowania. Dzięki nim nogi oraz pośladki prezentują się rewelacyjnie nawet wtedy, gdy mamy kilka kilogramów za dużo. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Długość nogawki

Idealne spodnie damskie powinny sięgać kostek. Zbyt długie będą nieestetycznie się marszczyć, co nigdy nie będzie wyglądać dobrze. Krótsze spodnie prezentują się najlepiej w przypadku szczupłych łydek. Jeśli ten obszar ciała jest masywny lub umięśniony, to długość nad kostkę spotęguje ten efekt. Bardzo ważne jest również to, aby nogawki przylegały do nóg, gdyż dzięki temu będą one prezentować się szczuplej i zgrabniej. Jest to szczególnie istotne dla kobiet z chudymi łydkami, które mają problem ze znalezieniem spodni z wąskimi nogawkami. Być może dobrym rozwiązaniem będzie model wykonany z elastycznego materiału, który dopasowuje się do użytkownika.

Wielkość kieszeni

Modne spodnie damskie powinny podkreślać kształt pośladków. Kluczową rolę odgrywają tutaj kieszenie. Zbyt małe będą optycznie dodawać kilku kilogramów. Istotne jest również to, aby kieszenie nie były zlokalizowane zbyt blisko środkowego szwa. W modelujących spodniach damskich kieszenie sprawiają, że pośladki wyglądają na krąglejsze oraz  uniesione, dzięki czemu sylwetka prezentuje się o wiele lepiej.