biustonosz do karmiania w kolorze beżowym

Jak wybrać odpowiedni biustonosz do karmienia?

Biustonosze do karmienia, zwane też „karmnikami”, powinny być praktyczne i wygodne. Muszą tak naprawdę spełniać kilka funkcji. Od ochrony kobiecych piersi po ułatwienie jedzenia w różnych sytuacjach. Dlatego klapka powinna odpinać się łatwo, w sposób szybki oraz cichy i, tak aby podtrzymywała pierś bez uciskania, idealnie przylegała i nie budziła niemowlęcia śpiącego tuż przy piersi. W tym artykule dowiesz się, jak wybrać właściwy biustonosz do karmienia. Biustonosz do karmienia powinno się kupić przed porodem, ale najpóźniej około ósmego miesiąca ciąży. Po tym czasie piersi nie powinny już rosnąć.

Wybór biustonosza laktacyjnego

Przed rozpoczęciem poszukiwań idealnego biustonosza, należy zmierzyć się pod biustem i w poprzek biustu, korzystając z tabeli rozmiarów producenta, aby określić swój rozmiar. Przed zakupem warto wypróbować kilka modeli i wybrać najwygodniejszy, odpowiadający Twoim gustom i potrzebom. Również przy doborze biustonosza bardzo ważna jest obecność brafitterki, która fachowo doradzi w doborze odpowiedniej miski i rozmiaru biustonosza, tak aby biustonosz idealnie leżał i był wygodny w noszeniu. Kupując staniki tuż przed porodem, warto wziąć o 10cm mniejszy. Jeśli podczas ciąży nie przytyło się wiele kilogramów, to najprawdopodobniej podczas karmienia piersią będzie się nosić stanik sprzed ciąży. Sam rozmiar biustu, czyli miseczki, nie ma znaczenia. Po porodzie nie zmniejsza się, a może nawet nieznacznie wzrosnąć, dlatego też średnio miseczka biustonosza do karmienia powinna być o 2 cm większa niż miseczka noszona w czasie ciąży. Rozmiar piersi zmienia się kilka razy dziennie w okresie poporodowym, zależnie od tego czy jest się po karmieniu czy przed. Dlatego ważne jest, aby bielizna dopasowana, ale jednocześnie elastyczna. Biustonosze do karmienia nie powininy być za małe, aby nie uciskały klatki piersiowej, ani za duże, aby nie pozostawiać ich bez podparcia. Należy więc wziąć pod uwagę, że obwód pod biustem to bardzo ważny pomiar. Tradycyjnie kobiety, które kupują staniki oversize, narzekają na niewystarczające podtrzymanie piersi. Jeśli ramiączka są zbyt ciasne, tył biustonosza podniesie się do łopatek, a jeśli miseczki są źle ustawione, piersi zsuną się w dół miseczek, oznacza to że została dobrana zbyt mała miseczka.

biustonosz do karmienia

Biustonosze do karmienia – jak wybrać ten odpowiedni?

Decydując się na zakup biustonosza do karmienia (zobacz tutaj), wybierz taki, który umożliwia łatwe odpięcie ramiączek jedną ręką. Ważne jest również, aby pozostała część piersi była dobrze podparta i zakryta materiałem po odsłonięciu brodawki. Dobra bielizna powinna gwarantować karmiącej mamie maksymalną dyskrecję. Oprócz biustonoszy dla mam karmiących spotkać można również specjalne koszulki z odpinanymi ramiączkami, które podobnie jak biustonosze z łatwością przystawią maluszka do piersi, właściwie w każdym miejscu i sytuacji. Kompletując garderobę nie zapomnij kupić luźniejszych bluzek , swetrów i sukienek zapinanych na zamek. Golfy oraz obcisłe ubrania mogą utrudniać karmienie piersią.