kurtka zimowa damska puffer

Jak wybrać damską kurtkę zimową?

Wraz z nadejściem zimy, każda kobieta zastanawia się: „Jak wybrać kurtkę zimową? Kurtka zimowa damska musi spełniać wiele wymagań: być ciepła, lekka, wodoodporna i oczywiście stylowa.

Obecnie producenci oferują wiele opcji i modeli kurtek zimowych dla kobiet, od klasycznych po sportowe. Rozważmy obecne modele:

Zawsze aktualna kurtka „parka”

Kurtka damska typu parka to regularna kurtka o wydłużonym kroju, na całej długości zapinana na zamek błyskawiczny. Obowiązkowym elementem są ściągacze, które są ściągane na rękawach, w talii i u dołu za pomocą sznurka. Kaptur, ozdobiony futrzanym wykończeniem, który występuje w każdym modelu, pomoże schronić się przed zimnym wiatrem. Kurtka posiada również wiele wewnętrznych i zewnętrznych kieszeni, dzięki czemu jest wygodna i praktyczna.

Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala na zastosowanie tkanin membranowych, dzięki czemu kurtki zimowe damskie typu parka są niezwykle wytrzymałe. Ich główną zaletą jest to, że materiał zewnętrzny jest absolutnie nieprzepuszczalny dla wody, a wewnątrz jest w stanie wchłonąć wilgoć wyparowaną przez ciało.

Zimowe kurtki futrzane

kurtka zimowa damska z kapturemPodszewka w tych kurtkach wykonana jest z futra. Oczywiście futra są różne, ale aby było ciepło polecamy zwrócić uwagę na kurtki z futrem bobra, norki czy sobola.

Przydatna wskazówka: Często futro z królika lub świstaka jest ukryte jako futro z norek. Zauważ, że zastępstwo jest bardzo proste. Futro norek jest twarde, a włoski są tej samej długości. Futro królika jest miękkie, ale futro świstaka jest nierównej długości.

Oczywiście rzeczy z prawdziwego futra są drogie, więc równie dobrze futro może być sztuczne, zwłaszcza, że współczesna technologia pozwala na wykonanie go w bardzo wysokiej jakości.

Wszystkie te kurtki zimowe damskie znajdziemy bez problemu w sklepach internetowych, więc poszukiwania nie powinny być trudne.