Czapki z daszkiem – fullcap czy snapback?

Wybór czapki z daszkiem jest nie tylko chęcią ochrony głowy przed palącym słońcem, ale przede wszystkim potrzebą wyróżnienia się w tłumie, czyli dobrania czapki do określonej stylizacji. Do wyboru są czapki fullback oraz czapki snapback. Na które z nich warto się zdecydować?

Czapki snapback – idealne do aktywności sportowej

Ponieważ czapki snapback od Dstreet.pl posiadają regulację, a także wycięcie na karku, są odpowiednim wyborem dla dziewczyn, które nawet pod czapką chcą dbać o fryzurę. Taki krój czapki pozwala im na przełożenie związanych włosów przez otwór w czapce, co zwiększa wygodę noszenia przy długich włosach, szczególnie w sytuacji, gdy czapki używa się w trakcie aktywności sportowej, np. gry w golfa czy też tenisa. W takiej sytuacji oczywiście obowiązuje określony dress code, tak więc czapka powinna być pozbawiona wzorów i raczej gładka. Płaski daszek w tego typu czapce ułatwia również widoczność. Będzie również wsparciem przed nadmierną spiekotą dla biegaczy.

Czapki z daszkiem fullcap – do codziennych stylizacji

W sytuacji, kiedy czapka jest po prostu ozdobą można zdecydować się na model typu fullcup. Duży daszek jest funkcjonalny i można na nim np. przypiąć zawieszki, dodając nakryciu głowy rockowego bądź militarnego charakteru. Warto oczywiście wybierać modele częściowo wykonane z siatki, które pozwalają skórze oddychać, więc sprawdzają się lepiej, zwłaszcza przy upalnej pogodzie. W przypadku mężczyzn jak i kobiet dobrze będą wyglądać do spodni bojówek, a także dresów. Mogą skomponować się również z jeansami i t-shirtami.