Cechy dobrej marynarki męskiej

Męska marynarka jest to niezbędny element garderoby każdego prawdziwego mężczyzny. Jeżeli ktoś o tym do tej pory nie wiedział, to się właśnie dowiedział. Posiadanie samej marynarki to nie wszystko. Powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z jakiego marynarka jest wykonana.

Marynarki męskie – czego unikać

Jeżeli chodzi o kwestie materiału, z jakiego wykonane są męskie marynarki, powinniśmy przede wszystkim uwzględnić ich właściwości użytkowe. Wiele marynarek męskich, które możemy zakupić w popularnych „sieciowkach”, są to marynarki dosyć tanie. Niestety w większości wykonane są ze 100% poliestru. Ma to dwie główne wady. Po pierwsze po wypraniu takiej marynarki całkowicie się defasonuje (i to po pierwszym praniu), co w praktyce oznacza wykluczenie jej z dalszego użytkowania. Inną sprawą jest komfort termiczny takich ubrań. W zimie będzie nam w nich zimno, natomiast latem okropnie gorąco. Najlepsze są w tej materii włókna naturalne. Zapewniają one wytrzymałość oraz dobrą regulację termiczną.

Gdzie kupić dobrą pierwszą marynarkę?

Jak się okazuje, można kupić dobre jakościowo męskie marynarki, nie wydając na to wcale ogromnych pieniędzy. Miejscami takimi są sklepy typu second hand. W nich możemy za grosze trafić niezłe perełki „modowe”. Nie bez powodu wielu modowych bloggerów właśnie w second handach szuka inspiracji. Kolejnym argumentem jest fakt, że nie ciężko będzie znaleźć w nim marynarkę, która będzie dość niepowtarzalna. Są to argumenty, których nie sposób jest nie uwzględnić, kiedy zdecydujemy się na zakup marynarki męskiej.