Buty na sezon jesienno – zimowy

Botki to idealne buty na sezon jesienno-zimowy. Ciepłe, wygodne a przede wszystkim praktyczne. Ochronią stopy przed chłodem i wilgocią. Teoretycznie buty idealne. Ale czy na pewno?

Jak wybrać botki damskie aby nie skracały nóg?

Niestety to pomimo tego, że botki mają wiele zalet, podstawową wadą jest to, ze źle dobrane mogą optycznie skracać nogi i zaburzać proporcje sylwetki. Warto jednak poznać kilka zasad, dzięki którym nie zrobimy krzywdy naszej sylwetce. Pierwsza i najprostsza z nich to dobieranie koloru spodni do koloru butów- pozwoli to optycznie wydłużyć nogi. Prosta sprawa czarne botki łączymy z czarnymi wąskimi spodniami – zestaw klasyczny i ponadczasowy. Analogicznie w przypadku spódnicy, jeśli decydujemy się na założenie do niej czarnych botków to dobieramy również czarne rajstopy. Gdy zdecydujemy się na cienkie rajstopy w kolorze cielistym, warto pokusić się o botki w takim samym kolorze. Noga będzie wydawać się dłuższa i smuklejsza a cała sylwetka nabierze lekkości. 

Cholewka

Kolejnym istotnym elementem jest cholewka obuwia. Przy szerokiej cholewce sprawdzą się wąskie spodnie typu rurki lub legginsy; spodnie mogą być jeansowe, ale mogą być też wykonane z materiału. W przypadku wąskiej cholewki najlepiej wyglądać będą szersze spodnie, ale decydując się na takie modele warto zwrócić uwagę na to, że szersze spodnie najlepiej wyglądają przy butach na obcasie. Mogą to być zarówno szpilki, jak i wygodny słupek. W ten prosty sposób dodamy sobie kilka centymetrów, jednocześnie odejmując kilka kilogramów.