chłopak w bluzie streetwear

Bluza streetwear – jaki rodzaj tkaniny wybrać?

Jesteś fanem streetwearu i gustujesz w bluzach? Prawdopodobnie tak, ponieważ bluzy streetwear mają aktualnie swój złoty okres. Można je nosić jako okrycie wierzchnie, a nawet jako outfit ze spodniami dresowymi. Jednak znalezienie idealnej bluzy  nie jest takie proste. Musisz zwracać uwagę na tkaninę, wzór i krój.

Czym jest bluza streetwear?

Bluza streetwear to bluza z kapturem typu pulower, o luźnym, zrelaksowanym kroju. Bluzy tego typu są swobodne i nie nadają się do noszenia do biura. 

Istnieje wiele rodzajów bluz, w tym z kapturem, zapinane na zamek i crewneck. Istnieją również różne rodzaje tkanin, takie jak bawełna, poliester i dzianina. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj bluzy dla swojego stylu życia, rodzaju odzieży, którą lubisz nosić, a także temperatury panującej na zewnątrz.

Bawełniane bluzy streetwear

Bawełniane bluzy są świetne do noszenia po domu lub do luźnych wyjść z przyjaciółmi. Są bardzo wygodne i mają swobodny charakter. Bluzy bawełniane dostępne są w wielu różnych stylach, wzorach i kolorach. Są bardzo popularne wśród fanów streetwearu i stanowią podstawowy element każdej garderoby. Bluzy męskie z bawełny to najczęściej spotykany rodzaj bluzy. Są bardzo przystępne cenowo i można je znaleźć w wielu różnych sklepach, w tym u sprzedawców internetowych.

Poliestrowe bluzy streetwear

Podobnie jak bluzy bawełniane, bluzy poliestrowe są również bardzo wygodne i swobodne. Też są używane do leżakowania po domu lub do wyjść z przyjaciółmi i są niedrogie. Bluzy poliestrowe są mniej grube niż inne rodzaje bluz i z reguły nie są ciepłe. Bluzy te są również dostępne w wielu różnych wzorach. Wzory i desenie są jednak nieco inne niż w przypadku bluz bawełnianych.

Dzianinowe bluzy streetwear 

Bluzy dzianinowe są bardzo popularne wśród fanów streetwearu. Są one bardzo podobne do bluz bawełnianych pod tym względem, że są bardzo wygodne i swobodne. Są również bardzo przystępne cenowo, ponieważ materiał jest bardzo prosty w wykonaniu. Bluzy z dzianiny są bardzo ciepłe i są świetną opcją na zimną pogodę. Wynika to przede wszystkim z grubości materiału, z którego zostały wykonane.